Jak poradzić sobie ze szkodami wywołanymi poprzez powódź?

Kto by pomyślał, iż woda może uczynić tyle szkód w domu? Zbliżająca się powódź może uszkodzić minimalną ilość sprzętu bądź totalnie zniszczyć miejsce zamieszkania. Wówczas budowa zacznie się powtórnie. Niestety trzeba wykonać ogromną pracę, lecz jej efekt będzie tego warty. Ty i Twoja rodzina będziecie mogli powrócić do domu.

Trzeba przedsięwziąć prędkie i skuteczne działania celem zmniejszenia strat w miarę możliwości. Sytuacja może okazać się bardzo poważna i wymagać usług zawodowej firmy prowadzącej renowację uszkodzeń. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w poradzeniu sobie z tym poważnym kłopotem.

Zweryfikuj, że prąd jest wyłączony. Woda i energia elektryczna to groźne połączenie. W następnej kolejności swoją uwagę skup na pozbyciu się wody. W tym celu należy skorzystać z pompy. Im więcej wody uda się usunąć tym lepiej. Jeżeli samodzielnie nie jesteś w stanie poradzić sobie z tym, poproś kompetentną firmę – z przyzwoitej wielkości pompami można usunąć każdą ilość wody.

Jeżeli szczęśliwie w Twoim domu już nie ma wody możesz rozpocząć wynoszenie wszystkich sprzętów i wyposażenia lokalu. Ponadto, trzeba będzie usunąć wszystkie dywany i pozostawić wszystko w słońcu do wyschnięcia. Aktualnie użyj osuszacza aby pozbyć się wilgoci, która krąży w powietrzu. Taki sprzęt znacznie przyśpieszy proces suszenia i zapobiega rozwojowi pleśni.

Teraz możesz rozpocząć czyszczenie podług i ścian za pomocą cieplej wody oraz szczotki. Kiedy skończysz wszystko drobiazgowo spłucz.

Dostępne powierzchnie spryskaj z wykorzystaniem środka dezynfekującego. Grzyby ubóstwiają wilgoć i rozwijać się będą wszędzie tam, gdzie tylko znajdą trochę wody. Pleśń i grzyby są szkodliwe dla zdrowia i prowadzić mogą do chorób górnych dróg oddechowych. Jest to poważne zagrożenie, które musi być usunięte jak najprędzej.

Osuszacze działają wyśmienicie, lecz możesz także wentylować pomieszczenia przez pozostawianie okien i drzwi otwartych.

Napisane na podstawie osuszanie mieszkań.