Osuszanie ścian po zalaniu piwnicy

Istnieje parę etapów, które można przedsięwziąć w celu osuszenia ścian domu po zalaniu. Zweryfikuj, iż należycie wykonujesz prace z tym powiązane, bo poprzez to oszczędzisz sobie większych problemów.

Po pierwsze musisz zapoznać się z bieżącymi uszkodzeniami. Poszukaj wszystkich obszarów zniszczonych przez wodę. Niektóre części ścian będą posiadały przebarwienia i miejsca wymagające wymiany materiału budowlanego. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie naprawić uszkodzenia skontaktuj się z zawodowcem.

Do osuszania ścian potrzebne będą dwa zasadnicze elementy: osuszacz i wentylator. Usuń naruszone obszary, niech suche powietrze porusza się pomiędzy zawilgoconymi komponentami. Jeśli nie posiadasz wiatraka możesz taki odszukać w miejscowym sklepie lub wydzierżawić od firmy. Osuszacz potrzebny jest do wyodrębnienia wilgoci. Utwierdź się, iż proces suszenia przebiega prawidłowo, bo jest to bardzo poważny etap.

Po usunięciu zepsutych komponentów i wysuszeniu zawilgoconych ścian, następnym etapem będzie naprawienie ubytków. Zanim przejdziesz do tego kroku musisz być pewny, że cała wilgoć została usunięta.

Postępując odpowiednio z tymi podpowiedziami będziesz w stanie sam naprawić uszkodzenia wynikłe z zatopienia.